Belli Bir Süre Sonra Yavaşlama

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
app54
Üye

Belli Bir Süre Sonra Yavaşlama

Mesaj gönderen app54 »

Arkadaşlar Merhaba;
Bi program yazdım.Programda herşey ilk başlarda normal ama belli bir süre sonra yavaşlama oluyor ve takılıyor.Cihazı açıp kapattıktan sonra düzeliyor sadece.
*Programda timer vardır ilk etapta ondan kaynaklandıgını düşündüm.Sonra timerı kaldırdım fakat benzer sorun devam etti
*Databaseimde sorgu sayım suan itibari ile 19.000 yani o kadar fazla değil (Herhangi bir index bulunmuyor.)
*Program çalışırken bilgisayardaki kullandıgı ram miktarına baktım ve bilgisayarı kasıcak şekilde değil.
İşin içinden bir türlü çıkamadım.İlk etapta hiç bir kasma olmuyor ne zaman işlem yoğunlugu olsa o saatten sonra kasılmalar başlıyor.Sizce neyden kaynaklanıyor olabiir ??
component olarak unidac devexpress ve tms kullanıyorum.Programın için de 8-9 tane queryim var ondan mı kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
Sizce neyden kaynaklanıyordur veya böyle bir hatayla karşılaşan oldu mu hiç ? :?
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Re: Belli Bir Süre Sonra Yavaşlama

Mesaj gönderen mrmarman »

Bir sürü neden olabilir. Bu kadar veri ile cevap vermek zor.
Basit ve dışsal olanlardan başla, mesela bu bilgisayar bir sunucu projesi midir, yoksa kullanan kişi var mı, onu bir süreliğine izine yolla :) Kendin başına otur.
Bu bilgisayar nasıl olsa sürekli açık deyip zamanlı zamansız ekstra iş yükü ekleniyor mu? Onları durdur.

Sonra baktın hala aynı o zaman projendeki olası sorunlara yönelirsin. MemoryLeak var mı diye başla. Bunu test eden programlar var. Projeni onun altında çalıştırıp bir süre sonra çıkış yaptığında hafızada free edilmemiş kaynaklar rapor edilir.

Bu kadarı bile sana genel fikir verecektir.
Resim
Resim ....Resim