yaptığım çizimi karaktere dönüştürme

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
mehmetayan
Üye

yaptığım çizimi karaktere dönüştürme

Mesaj gönderen mehmetayan »

Merhaba arkadaşlar delphi image üzerine çizimler yapıyorum .Yaptığım bu çizimleri

karaktere dönüştürmek istiyorum mesela 2 çizdiğimde rakamsal olarak iki yazılsın istiyorum. Bunun sebebi insan eli titriyor ve kötü yazıyor.

Bunun için gesture kullandım ama hassaslık değerini yükseltince çizmiş olduğum 2 yi tanımıyor. azaltınca 3 yazarken 8 olarak algılıyor. vb durumlar oluşuyor
bende 5 6 tane iki çizmeyi denedim ama olmadı bu işin başka yolu var mı resim karşılaştırmayı yapmak istemiyorum sistemi yavaşlatacağı kanatindeyim.
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: yaptığım çizimi karaktere dönüştürme

Mesaj gönderen thelvaci »

Merhaba, sanırım ihtiyacınız olan Microsoft Ink Analysis API. Daha önce bu API'yi kullanmamı gerektiren bir durum hasıl olmadı, dolayısı ile detaylarını ve kullanımını bilmiyorum ama yine de sizinle ilgili link'i paylaşayım.

Ink Analysis Overview
Ink Analysis Reference