ZReport Yükleme Sorunu

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Kullanıcı avatarı
vkamadan
Kıdemli Üye
İletişim:

ZReport Yükleme Sorunu

Mesaj gönderen vkamadan »

Merhaba,
Benim ZReport bileşenini Delphi5'e yükleme sırasında yaşadığım bir takım problemler var.
Dizindeki Build5.bat isimli dosyayı çalıştırıyorum hiç bir hata olmaksızın tüm derlemeler başarıyla sonuçlanıyor ve DCLZRPT5.bpl ve ZRPT5.bpl dosyaları oluşuyor bunlardan DCLZRPT5.bpl yi Component/Install Patchs kısmından sorunsuzce yükleyebilmeme rağmen, ZRPT5.bpl yi yüklerken, Bu bir tasarım anı paketi deildir hata mesajıyla karşılaşıyorum. Bu ZREPORT'u yüklemenin püf noktası nedir?
Yardımlarınızı Bekliyorum. Teşekkürler.
Volkan KAMADAN
www.polisoft.com.tr
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

Tool / Environment Options / Library Path e ZReport un source larının olduğu path i eklemen gerekir.
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

özel mesajla soru sormak forumda tasvip etmediğimiz bir olaydır. Lütfen e-maille vs. soru sormayın, tüm sorular foruma :!: .

NOT : Özel mesaj hizmetinizi kapattım.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
vkamadan
Kıdemli Üye
İletişim:

Merhaba

Sayın rşimsek;
ilginizden dolayı teşekkür ederim ama belirttiğiniz şekildede denemiştim aynen şu mesajı alıyorum,

"Package c:\Source\ZRpt5.bpl can't be installed because it is not a design time package"

yani, benim dostan sürekli forma baskı yapmam gerekiyor ya da önerebileceğiniz başka bir component varmı? Teşekkürler.

Sayın Mustafa Şimşek;
Açıkçası büyük bir heyecanla soruma cevap bulabilmek amacıyla girdiğim bu forum sayfasında mesajınızı görünce adete şoke oldum. Yanlış hatırlamıyorsam foruma sorduğum ilk soruydu, bir üye olarak yaptığınız "Özel mesaj hizmetinizi kapattım" şeklindeki davranışı pek tasvip etmiyorum. Siz forumunuzdan daha pek kullanamay fırsatım olmadan soğuduğumu belirtmek isterim, biraz yapıcı olsanız.. Forumlar dertlere çare içindir. Madem Özel mesajdan soru sorulmaz, bu özel mesaj servisini genel anlamda kaldırmalısınız. İyi çalışmalar.
Volkan KAMADAN
www.polisoft.com.tr
Kullanıcı avatarı
gkimirti
Admin

Mesaj gönderen gkimirti »

Bendeki ZReport kaynak kodlarında tek paket gorunuyor (ZRpt.dpk)
yazarı Zaitsev Y.A. (ZYZ)
readme.txt te delphi 3 icin diyor ama bende kuruluyor.
belki zamanında bir kac duzenleme yapmıs olabilirim
elinizdeki surumde muhtemelen designtime ve runtime paketleri ayırmıslar.
dcl icerenler design time oluyor genelde
runtime olanı derleyin design time paketlerini install edin
ÜŞENME,ERTELEME,VAZGEÇME
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Volkan bey,

forumun her tarafı Forum Kurallarının okunması ve uyulması uyarılarıyla dolu. En az 4000 mesajın altında + 500 kadar da benim uyarımı sayarsanız, her açtığınız 3 mesajdan birinde Forum Kuralları gözünüze çarpması lazım.

Bu konuda mazaret kabul etmediğimi imzamdan da anlayabilirsiniz. Özel mesaj hizmeti, üyelerimizin kendi aralarında özel meselelerini konuşmaları içindir. Daha genel bir bir ifadeyle, forumun konusu dışında kalan herşey. Soruları forumda soruyoruz/cevaplıyoruz. Bu niye böyle diye aratırsanız belki de izah eden 50 mesaj bulabilirsiniz.

Hasılayı kelam, bir yanlışlık yapıp özel mesaj hizmetinden olmış olabilirsiniz ama bu size karşı olan tavrımızı değiştirmez. Her zaman elimden gelen yardımı yapmaya gayret ederim. Forum Kurallarını okuyup, uyduğunuz sürece :wink:

Selamlar.
Kullanıcı avatarı
vkamadan
Kıdemli Üye
İletişim:

Merhaba

Sayın, gkimirti;
İlginizden dolayı teşekkür ederim. Bu ZREPORT bileşen paketinin bir kısmı Runtime olarak kullanılıyor zannedersem sadece bir kısmı geliyor çünkü.

Mustafa bey;
sizin tavrınızın değişip değişmemesi beni ilgilendirmiyor ve bunun çabası içinde olduğumuda nerden çıkarttınız.
Size uyarılarınızdan dolay teşekkür ederim.
Volkan KAMADAN
www.polisoft.com.tr
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

viewtopic.php?t=3385

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
vkamadan
Kıdemli Üye
İletişim:

İlginizden dolayı teşekkür ederim. Componenti kurdum ve kullanamaya başladım.
Fakat, istediğimiz özelliklerde kağıt tanımı yapmayı başaramadım.
Mesela ben sürekli forma senet baskısı yapacağım özel bir boyutu var bunu tanımlayamadım. nasıl yapabilirim. (ya da yapabilirmiyim.)
Teşekkürler.
Volkan KAMADAN
www.polisoft.com.tr
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

component ın height ve width kolon ve satırı simgeler, yüksekliği 33 yapman 33 kağıt boyunun 33 satır olması anlamına getirir, ama bunu printer algılamaz yani sadece dizaynda bunu yapar

kolay gele
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
Kullanıcı avatarı
vkamadan
Kıdemli Üye
İletişim:

Teşekkür ederim.
Bir sorunum daha var,
ZReportta istediğim TZRLabel 'in font büyüklüğüyle oynayabilirmiyim, oynarsam nasıl oynarım.
Teşekkürler.
Volkan KAMADAN
www.polisoft.com.tr
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

dot matrix de sınırlısın, label ın font property yada diğer propertylerde var, biraz incele vede dene bulursun, cevabıda buraya yazarsan ilgilenenler faydalanır
kolay gele
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!