Bağımsız MySQL Bağlantısı Hakkında.

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
hbilal
Üye

Bağımsız MySQL Bağlantısı Hakkında.

Mesaj gönderen hbilal »

Merhaba arkadaşlar, Delphi7 ile mysql baglantılı bir projem var, projeyi yaptığım makinede sorunsuz çalışıyor,
Sorum şu: Başka bir makinede bu projeyi çalıştımak için 'MySQL Server 5.1' ve 'Connector ODBC 5.1' gibi programları yüklediğim halde veritabanına bağlantı kuramadım.
Her makineyede Apachi kumak saçma olacağından başka bir çözüm yolu gerekli. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. Teşekkür ederim.
Not: Zeos bileşeni kullanıyorum.
tekekral
Üye

Re: Bağımsız MySQL Bağlantısı Hakkında.

Mesaj gönderen tekekral »

bağlantı kuracağın mysql server bağlantı kurduğun ip adresinisine izin veriyor mu önce bunu kontrol et.
izin veriyorsa zaten bağlanırsın.
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Mesaj gönderen Battosai »

Zeos kullanıyorsan başka bağlantı araçlarını kurmanın gereği de yok faydasıda... İstemci makinada .exe dosyasının olduğu yere "libmysql.dll" dosyasını koyman yeterli. Bağlantı yapıcağın MySQL sunucu bilgisayarında bağlantı yapan kullanıcı için dışardan erişim izni verilmesi gerekir. Birde Apache'nin mevzu ile alakası yok. Apache ile hiç uğraşma :twisted:
Kullanıcı avatarı
vkamadan
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen vkamadan »

İlave olarak MySQL 4.1 ve üzeri MySQL sürümlerinde varsayılan yüklemede root@% kullanıcısı olmadığı için localhost haricinde bağlantı kurmanız mümkün değil, ilgili kullanıcıyı MySQL e eklemelisiniz öncelikle.
Volkan KAMADAN
www.polisoft.com.tr
marcusum
Üye

Mesaj gönderen marcusum »

Merhaba;

Projeni odbc ile devam etmek yerine zeos veya mydac ile acil migrate yapmanı öneririm.Client sayısı artıkça donmalar ve hatalar ortaya çıkabiliyor.
esrehmaan

Mesaj gönderen esrehmaan »

Hostundan remote mysql bölümünü kontrol et eğer ip izin verilmemişse bağlanamazsın eğer izin vermek istiyorsan % bunu ekle ve tüm iplere izin vermiş olursun...

libmysql.dll yide projenin yanına koymayı unutma