Butona Yeni Özellikler Eklemek

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
R.K.
Üye

Butona Yeni Özellikler Eklemek

Mesaj gönderen R.K. »

Merhaba arkadaşlar. Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi buton bileşenininde bazı değişikler yapmak istiyorum. Elimde olan dökümanlardan ve internetteki aramalarımdan istediğim şeyi nasıl yapabileceğimi öğrenemedim. Şöyleki bir buton componentim olsun. Ben buna shape diye bir özellik ekleyip kare, dikdörtgen, daire yapmak istiyorum; zone diye bir özellik ekleyip buraya bir sayı yazmak; adres diye bir özellik ekleyip burda da bir sayı tutmak; oncolor, offcolor,disablecolor gibi özellikleri eklemek istiyorum. Nette biraz araştırdım ama genelde edit bileşeni ilgili örnekler vermişler. Buton componentinden nasıl böyle bir component yaparım yardımlarınızı bekliyorum.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: Butona Yeni Özellikler Eklemek

Mesaj gönderen mkysoft »

eğer şekiller çizeceksinz button companenti yerine shape companentini temel almanız daha doğru olacaktır. eğitim videolarında companent geliştirilmesi üzerine örnek vardı. ancak tabiki sizin istediğiniz nesne için değil. Örneklerden yararlanarak özellikleri nasıl ekleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
CiTiZEN
Üye

Re: Butona Yeni Özellikler Eklemek

Mesaj gönderen CiTiZEN »

GDI Plus kurcalamanızı öneririm..
UWESIS CORPORATION