Delphi 2007 için Zeos

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
savasgti
Üye

Delphi 2007 için Zeos

Mesaj gönderen savasgti »

Merhaba arkadaşlar delphi 2007 için zeos komponenti arıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Veya şu daha iii diyebileceğiniz bi component varsa oda olabilir amaç mysql e bağlanmak.
savasgti
Üye

Re: Delphi 2007 için Zeos

aslında ZEOSDBO-6.6.5-stable indirdim package klasörü içerisinde delphi11 klasörü içinden ZeosDbo.groupproj dosyasını delphi 2007 de açtım. sağ taraftaki paletten tek tek sırayla zcore110.bpl zplain110.bpl zparsesql110.bpl zdbc110.bpl zcomponent110.bpl bunları compile ettim sen son zcomponentdesign110.bpl compile ettim ve daha sonra install ettim. Package c:\documents and settings\all users\belgeler\rad studio\5.0\bpl\zcomponentdesign110.bpl has been installed. diyerek bi mesaj kutusu geldi ok dedim fakat palette görünmüyor.
Kullanıcı avatarı
rsimsek
Admin

Mesaj gönderen rsimsek »

Kaynak kodların olduğu yeri Library Path e ekledin mi?
Bilgiyi paylaşarak artıralım! Hayatı kolaylaştıralım!!
savasgti
Üye

ewet ekledim. Problemide aslında tam olarak olmasada çözdüm sayılır. Dpk açtıktan sonra options a girip runtime only yi designtime and runtime yaptım hata aştım. Fakat bu seferde palette görünmüyor komponentler.