Date Time Bir Arada?

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
mavsar

Date Time Bir Arada?

Mesaj gönderen mavsar »

Selam arkadaşlar Bir Oracle Toolunda bir component gördüm acaba bunun hangi component olduğunu bilen var mı? (Program Delphi de yazılmış) Componenetin özelliği Hem Takvim listeliyor (DateTimePicker daki gibi) hem de Saat seçebilme imkanı sağlıyor. Bu tarz bir bileşen var mı?

Kolay gelsin,

Mehmet
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

bana bir ekran görüntüsü gönderirsen belki tespit edebilirim :wink:

Raize'de böyle bir bileşen var. Aynı anda değil ama hem tarih, hem de saat gösterebiliyor.

Kolay gelsin.
mavsar

Mesaj gönderen mavsar »

S.A. Hocam sana maille yolladım ekran görüntüsünü. Göreceğin gibi çok güzel bir component. Ben de Infopower'ın DateTimePicker'ı var orada benzer bir şey var ama çok kötü. Yalnız tarihi seçebiliyorsun ardından yön tuşları ile hareket ederek tarih alanında saatin çıkmasını sağlıyorsun. Son kullanıcıya bunu anlatmak işkence olacağından....

Selamlar

Mehmet
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

Bilader InfoPower'ın DateTimePicker'ına kötü diyosan walla merak ettim bu component ı banada bilgi verin şu component'ın cinsini cibiliyetini.
şişmdiye kadar gördüğüm en iyi datetimepicker wolltowoll'un ki idi. senin verdiğin formata göre edit ediyor yani "dd mmm yyyy hh:mm" veriyorsun formatı "mmm" için klavyeden "a" ya basarsan aralık yada o harfe gidiyordu
Kolay gele
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba abi,

cidden güzel birşeye benziyor. Ben topgrid'e benzettim ama emin değilim. Bugün yarın kontrol ederim.

Kolay gelsin.