html editör

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

html editör

Mesaj gönderen naile »

Yapmak istediğim şey şu:
Html dosyalarını mail olarak göndermem gerekiyor. Attach yapılırsa eğer mailin içine gömmüyor, gönderilen kişinin mailin attachini açması gerekiyor. Bu istediğim olay Outlook express de Create mail->Select Stationery den yapılabiliyor. Seçilen bir html dosyası mail area da gösteriliyor ve bu dosya üzerinde değişiklikler yapılabiliyor (rengi yazı tipi v.b.) Bana bunu destekleyecek bir html editör lazım.

Html editör olarak forumda TRichView önerilmiş ama bunda gördüğüm kadarı ile word gibi birşey. Ben bir html dosya açmaya çalıştım demosunda html dosyayı seçtirmiyor. rtf ye çevirdim dosyanın html kodlarını getirdi. Seçtiğim html dosyasının html kodları değil tasarlanmış halini getirmesi lazım (ms frontpage deki tasarla-kod kısımları gibi. Bana sadece tasarla kısmı lazım).

TRichView kullanmış olan varsa bu istediğim işlemi gerçekleştirebilir miyim veya başka bir component önerebilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
fatihtolgaata
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fatihtolgaata »

html ve Richedit karışımı bir şeyi çok aradım. Ama bulduklarım ya paralı bilşeneler oldu ya da basit bir kaç tagi destekleyen bileşenler oldu. Ama paralı olsun olmasın hepsinde html sorunlu idi. Çareyi internet explorer'ı forma gömmekte buldum. Eğer TWebBrowser ile çalışırsanız istediğinizi elde edebilirsiniz. Javascript ile çalışan bir çok html editor bulunmakta, tabi eğer WebBrowser kullanacaksanız... fckeditor tavsiyedir.
shadowmann
Üye

Mesaj gönderen shadowmann »

Bence embedded web browser ı kullanın.
http://www.bsalsa.com/downloads.html
Embedded Web Browser is a package of components that demonstrates an easy way to implement IDocHostUIHandler and IDocHostShowUI with TWebbrowser.
It includes all the needed components / procedures you will need to build a web browser or a chat client.
Including Highlight Html, XML And Full chat Client support.
The package contains a demo that contain most of the procedures implementation.
Resim
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Jedi içinde richedit'i html'Ye çeviren, html'den de richedit yapan bir nesne var. Hiç denemedim ama işe yarayabilir sanırım. html kodlarını messagetext olarak yollamak gerekiyor. ekleride attachment olarak eklediğinde gitmesi gerekir diye düşünüyorum ama hiç denemedim.
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

Teşekkürler arkadaşlar, bende geçen hafta activex in dhtmledit bileşeni ile uğraştım. Sonunda kullanmayı başarmışken edit içindeki html dosyayı mail olarak göndermede sorun yaşayıp eskisi gibi bırakmıştım. Dediklerinizi deneyeceğim. Teşekkürler.
ikut

Re: html editör

Mesaj gönderen ikut »

naile yazdı:Yapmak istediğim şey şu:
Html dosyalarını mail olarak göndermem gerekiyor. Attach yapılırsa eğer mailin içine gömmüyor, gönderilen kişinin mailin attachini açması gerekiyor. Bu istediğim olay Outlook express de Create mail->Select Stationery den yapılabiliyor. Seçilen bir html dosyası mail area da gösteriliyor ve bu dosya üzerinde değişiklikler yapılabiliyor (rengi yazı tipi v.b.) Bana bunu destekleyecek bir html editör lazım.

Html editör olarak forumda TRichView önerilmiş ama bunda gördüğüm kadarı ile word gibi birşey. Ben bir html dosya açmaya çalıştım demosunda html dosyayı seçtirmiyor. rtf ye çevirdim dosyanın html kodlarını getirdi. Seçtiğim html dosyasının html kodları değil tasarlanmış halini getirmesi lazım (ms frontpage deki tasarla-kod kısımları gibi. Bana sadece tasarla kısmı lazım).

TRichView kullanmış olan varsa bu istediğim işlemi gerçekleştirebilir miyim veya başka bir component önerebilir misiniz?
Merhaba usta

Trichview in ek bir componenti var. html importer onu geri planda kullanabilrsin.

Saygılar
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

@ikut, RichView in component setinde bahsettiğin componenti bulamadım, yoksa richview içinde geçen bir yöntem mi veya ayrıyeten kurmam mı gerekiyor bu bahsettiğin componenti?
Kullanıcı avatarı
Z.D.
Üye

Mesaj gönderen Z.D. »

naile hanım bu sorunu halledebildiniz mi? eğer bir çözüm bulduysanız paylaşırsanız sevinirim.

ben tJvRichedit ile basit bir html editör uygulaması yazdım ama html export ederken yazı fontlarında problem çıkarıyor. tRichView componentinide denedim, yeterince kullanışlı gelmedi. kullandığım rtf editörde, e-mail taslakları tasarlanırken resimde eklenebiliyor, dolayısıyla html ye aktarırken resimide bişekilde aktarması lazım.

bana gerekli olan sadece "rtf to html" türü bir fonksiyon yada procedure. googleda aradım ama sub bi fonksiyon bulamadım. acaba siz bulduysanız.. :)
Kullanıcı avatarı
Asri
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Asri »

naile yazdı:Yapmak istediğim şey şu:

Bu linkteki kod umarım işinize yarar.

Rtf den HTML ye çeviriyor. Türkçe karakterlerde sorun var ancak kodların içinde karakter eşitleme alanı var Türkçe karakterler için eşitleme yapabiliyorsunuz.

İyi çalışmalar.
Öğrenmek ve öğretmek, akıntıya karşı yüzmek gibidir ilerleyemediğiniz taktirde gerilersiniz.
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

Linki göremedim, sanırım unutmuşsunuz?
Kullanıcı avatarı
Asri
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen Asri »

naile yazdı:Linki göremedim, sanırım unutmuşsunuz?
http://www.dsdt.info/tutorials/rtf2html/?page=download

parodn ctrl+v yapmıştım ama :)
Öğrenmek ve öğretmek, akıntıya karşı yüzmek gibidir ilerleyemediğiniz taktirde gerilersiniz.
Kullanıcı avatarı
MakPRO
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MakPRO »

hem html hemde rtf editorü banada lazım .

Tavsiye edebileceğiniz varmı ?
tears
Üye

Mesaj gönderen tears »

HTML editörü Konusunda benimde ihtiyacım var.

Kolay gelsin.
t-hex
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen t-hex »

Arkadaşlar TWebbrowser nesnesini bir noktaya kadar HTML WYSIWYG editör olarak kullanabilirsiniz. Başlangıç noktası olarak aşağıdaki yazıyı inceleyebilirsiniz.

http://delphi.about.com/od/adptips2005/ ... eredit.htm
Kullanıcı avatarı
White Rose
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen White Rose »

Notepad2 işinize yarayabilir.

http://www.flos-freeware.ch/notepad2.html