serial port modbus

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Cevapla
ercanskose
Üye
Mesajlar: 62
Kayıt: 18 Eyl 2011 02:31

serial port modbus

Mesaj gönderen ercanskose »

Arkadaşlar merhaba,


elimde bulunan cihazı modbus ile bağlanıp momut verme istiyorum. cihazın içinde 4 adet kart var. (kartlar PLC değil ARM ile koslanmış kartlar) Kartların 1, 2, 3, 4 nolu slave id leri var. delphi ile hiç modbus slave id ile bağlantı kurup çalışan varmı nasıl yapılıyor. günlerdir internette araştırıyorum hepsi TCP ile bağlanmış comport ile bir döküman bulamadım. PLC kart ile bağlantı yapanda var fakat kartlarım PLC değil. modbus özellikli nrcomm componenti var ama ondada modbus Slave özelliği olan bileşen yok. Delphi ile böyle bir bileşen veya delphinin içinde kendi kütüphanesinde bu özelliği olan bir bileşen varmı. Csharp ta kendi kütüphanesi var fakat csharp bilmediğimden delphi ile bu işi çözmem lazım.
Cevapla