Delphi VCL formlarını değişen grafik çözünürlüklerine göre boyutlandırmak için LFResizer VCL 2 Bileşeni.

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
Cevapla
delphiturk
Üye
Mesajlar: 2
Kayıt: 25 Ağu 2017 11:13

Delphi VCL formlarını değişen grafik çözünürlüklerine göre boyutlandırmak için LFResizer VCL 2 Bileşeni.

Mesaj gönderen delphiturk »

LFResizer VCL, uygulamaları boyut ve ekran çözünürlüğünü kolay bir adımda bağımsız kılan bir form yeniden boyutlandırma bileşenidir. LFResizer VCL'i formunuza ekleyin ve tek bir kod satırı yazmadan tüm kontrolleri ve yazı tiplerini otomatik olarak yeniden boyutlandırın. Birkaç basit özellik ayarlayarak veya ExitResize olayına bağlanarak, yeniden boyutlandırma işlemini neredeyse tüm uygulama türleriyle çalışacak şekilde kolayca özelleştirebilirsiniz. LFResizer VCL, çoğu üçüncü taraf kontrolünü yeniden boyutlandırabilir. Program tasarımını veya kodunu değiştirmeden, LFResizer VCL'i ilk günden itibaren yeni programlarda ve tabii ki kurulu programlarda kullanın. LFResizer VCL lisansı, uygulama geliştirme için telif ücretsizdir ve çalışma zamanı uygulamaları için telif ücretsizdir.

Sol, Üst, Yükseklik veya Genişlik belirtmeyen bazı üçüncü taraf kontrolleri veya bu özelliklerin boyut değişikliklerinden yalıtıldığı kontroller bile LFResizer VCL tarafından yeniden boyutlandırılabilir. Izgara veya Yayılı uygulamalardaki hücreler bunun bazı örnekleridir. Bu durumlarda, bu kontroller veya fontlar, ExitResize olayındaki kontrol veya font boyutlarını belirleyerek kolayca yeniden boyutlandırılabilir.

İndirme Bağlantısı: (Delphi 10.2 ve 10.3 için)
https://mega.nz/#!zHpijYBC!jM-0DtgsiZg- ... XkyBaG4QY4

Cevapla